Kontakt:

Facebook:

Aktuality

srdečne vás pozývame na 

RORÁTNE SVÄTÉ OMŠE v našom farskom kostole

dňa

6.12.2023 (streda) o 6.30 a 12.12.2023 (utorok) o 18.00

  

 

 

 MODLITBA PRED MILOSTIVÝM OBRAZOM PANNY MÁRIE OBIŠOVSKEJ

Panna Mária Obišovská, Kráľovná posvätného ruženca! Tvoja tvár je skropená krvavým potom a slzami. Trápiš sa kvôli nám. Materinským pohľadom vychádzajúcim zo svätyne na Putnoku nás hľadáš v údoliach našich každodenných starostí a chceš nám pomôcť.

Ty si účinne pomohla našim predkom v čase smrtiacej epidémie a mnohým si u Boha vyprosila uzdravenie tela i duše. Ochraňuj nás a prihováraj sa i dnes za našich chorých. Pomôž aj teraz, keď hriech a falošný pocit sebestačnosti ničí náš národ. Zachráň nás pred sebectvoma pliagou nevery, ktorá rozbíja rodiny. Prinavráť zmierenie a pokoj rozhádaným manželom. Zaháňaj každú hriešnu myšlienku na riešenie problémov rozvodom či potratom. Ujmi sa mladých ľudí, aby sa vedeli obetovať, nebáli sa záväzku manželstva a daru nového života. Poteš aj tých manželov, ktorí chcú, ale nemôžu mať deti.

Nebeská Matka, sprevádzaj učiteľov, vychovávateľov a všetkých predstaviteľov spoločenského života. Vypros im silu a odvahu hlásiť sa k pravým hodnotám kresťanskej viery. Upevni nás v láske k Cirkvi, aby sme pomáhali Svätému Otcovi, biskupom a kňazom pri službe ohlasovania Evanjelia. Oroduj za našu arcidiecézu, aby jej Pán v každom čase daroval dostatok nových duchovných povolaní. Dvíhaj nás svojimi rukami a priveď nás bližšie k Ježišovi, lebo s ním chceme zostať navždy, tu i vo večnosti.

AMEN

  V mesiaci október sa budeme spoločne modliť túto modlitbu (viď hore) po svätej omši.

 

 Kontakt: 0907 909 358 a 0919 266 800

Futbalový turnaj

Arcidiecézny futbalový turnaj

5. novembra sa uskutočnil arcidiecézny futbalový turnaj v hale Cassosport v Košiciach. Z našej farnosti sa na tomto turnaji zúčastnili dva tímy. Hralo sa v dvoch kategóriách, mladší a starší. Dohromady sa prihlásilo 43 mužstiev z rôznych kútov arcidiecézy. 

Začalo sa sv. omšou v kostole Božieho milosrdenstva na sídlisku KVP. Po krátkom presune do haly prebehla registrácia a začali sa prvé zápasy. Atmosféra bola prijateľná, jediná nevýhoda bola zima v celej hale. Hráči boli posilnení aj výdatným obedom. Turnaj prebiehal od deviatej rána do siedmej večera.

Tím mladších sa umiestnil na úctyhodnom 5. mieste, za čo im srdečne blahoželáme. Tím starších sa stal víťazom arcidiecézneho kola, keď vo finále zdolal tím z farnosti Humenné – Sídlisko III, a postúpil na celoslovenské kolo do Bratislavy.

 

Celoslovenský futbalový turnaj

12. novembra, týždeň po arcidiecéznom kole, sa uskutočnil celoslovenský turnaj medzi diecézami, ktorý sa konal v Bratislave. Zúčastnených bolo 8 tímov. Východ reprezentovali okrem našej farnosti aj tímy zo Starej Ľubovne (Spiš) a z Vyšných Remetov (Ke eparchia).

Tento čas nebol iba o futbale, ale aj o malom spoznávaní Bratislavy. Chlapci, ktorí hrali v mladšej kategórii, prišli povzbudiť starších hráčov ako diváci. Večer pred turnajom mali možnosť prenocovať v starom seminári v Bratislave, kde študoval a býval aj náš pán farár.

Tím z našej farnosti ani v tejto súťaži nesklamal a chalani vybojovalitretie miesto.

Pán Boh dáva každému nejaký dar. Títo chalani sú talentovaní vo futbale. Aj oni dostali tento dar od Boha a pomocou lásky k futbalu môžu rozvíjať lásku k Bohu. On pôsobí v každom z nás svojim a svojským spôsobom. Verím, že tento turnaj nezanechal v chlapcoch len pekné spomienky na hru (a výhru J), ale že v nich zanechal viac, skúsenosť spoločenstva, ktoré sceľuje viera v nášho Spasiteľa.

Zúčastnenie sa na turnaji nebolo len pre chalanov. Táto účasť je pre celú našu farnosť, pretože je znamením života a potenciálu, ktorý sa ukrýva v našej farskej rodine.

Gratulujeme víťazom a ďakujeme všetkým zúčastneným futbalistom a ľuďom, ktorí boli ochotní pomôcť, či už so zapožičaním dresov, odvozom, alebo sprevádzaním po Bratislave.

Tešíme sa na ďalší rok!

Zoznam noviniek

Božie Telo
p. Michal Lacko
Advent 2019
Dušičky
Nižná Hutka - odpust
Relikvie sv. košických mučeníkov
Benefičná noc v Krásnej
20 rokov folklórnej skupina Krasňanka
Organový koncert
875. výročie prvej písomnej zmienky Krásnej a odpust sv. Cyrila a Metoda
Národný týždeň manželstva 2018
II. farský rodinný ples
Duchovná obnova ružencového bratstva v Nižnej Hutke
Výročie požehnania kostola v Nižnej Hutke
Vianočný koncert
105. rokov obnoveného ružencového bratstva v Krásnej
Organový podvečer
Odpustová slávnosť sv. Cyrila a Metoda
Sviatosť birmovania
25. výročie ZŠ s MŠ sv. Marka Križina v Košiciach - Krásnej
Krížová cesta na Veľký piatok po uliciach Krásnej
Pôstna polievka
Národný týždeň manželstva
Farský ples rodín
Trojkráľový hudobný večer
Futbalový turnaj
20. výročie posviacky chrámu vo Vyšnej Hutke

Aktuality TK KBS:

Návštevnosť: